Inceput de sezon intre doua ape pentru Steaua. Cele trei puncte nu l-au impresionat pe Reghecampf

laurentiu-reghecampfFluierati din tribune inca de la primul meci al sezonului, jucatorii Stelei nu au fost primiti cu aplauze nici in vestiare. Laurentiu Reghecampf s-a aratat nemultumit de jocul elevilor sai, care desi au avut 2-0 inca din prima jumatate de ora a meciului au pierdut treptat teren in fata Cehlaului, riscand pe finalul infruntarii sa piarda victoria.

Principalii vinovati gasiti de tehnicianul din Ghencea au fost Prepelita si Nikolic, dar si nou venitul Iancu, care nu au reusit dupa spusele lui „Reghe” sa aduca nimic bun jocului.

„Ma astept ca jucatorii din garda a doua, care intra dupa pauza si, totusi, evolueaza constant, sa aduca ceva in jocul echipei. Ma refer aici la Prepelita si Iancu. Am suferit la mijlocul terenului in partea secunda pentru ca nu eram niciodata primii la minge”, a spus Reghecampf.

Cat despre evolutia lui Nikolic, antrenorul Stelei a avut doar cateva cuvinte, dar foarte taioase: „Nikolici e trimis pe teren ca sa marcheze!”, a precizat Reghecampf.

Steaua s-a impus cu scorul de 2-1 in fata Ceahalui, golurile fiind marcate de Adi Popa (’11) si Daniel Georgievski (’27) pentru Steaua, in timp ce pentru nemteni Emil Jula  aredus din diferenta in minutul 40.

sursa foto: gsp.ro