EXCLUSIV / Cornel Sfaiter, presedinte FC Botosani: „Acest rezultat nu este o surpriza! Remiza asta este echivalenta cu o victorie”

sfaiterPresedintele FC Botosani, Cornel Sfaiter, s-a aratat extrem de multumit de punctul obtinut de echipa sa in fata fostei campioane, CFR Cluj, mai ales ca mai mult de 80 de minute gruparea moldava a jucat cu un jucator mai putin, Dinu fiind eliminat in minutul 9. Partida s-a terminat nedecis, scor 0-0.

Doar doua milioane de euro va avea la dispozitie FC Botosani pentru primul sezon in liga I, unde obiectivul este clasarea pe locurile 13-14.

Un punct echivalent cu o victorie, mai ales ca am jucat un meci fara un om mai putin. Rezultatul este bun pentru moral, stiind ce valoare are CFR-ul.

Baietii au fost formidabili si ii felicit pentru ca nu au dezamagit in fata unui stadion plin.

Ca si in Liga 2, diferenta s-a facut la capitolul fizic si ne vom bate pentru fiecare punct pus in joc. La modul cum ne-am prezentat, rezultatul asta nu este o surpriza.

Am avut 7500 de spectatori, dintre care 1500 au avut abonamente. E posibil sa mai aducem un jucator, dar atat„, a declarat oficialul echipei botosanene, Cornel Sfaiter, in emisiunea „Liga de wekeend”.