Dan Petrescu, debut cu o remiza in noul sezon!

Dinamo-Moscova-Volga-debutDinamo Moscova, echipa antrenata de Dan Petrescu, a debutat cu o remiza in noul sezon din prima liga a campionatului Rusiei. Echipa moscovita a avut parte de un prim meci foarte tare pe teren propriu contra celor de la Volga Nijni Novgorod, formatie invinsa de CFR Cluj intr-un amical in aceasta vara, echipa la care joaca si fostii dinamovisti Adrian Ropotan si Mihaita Plesan.

Volga a condus cu un uluitor 2-0 dupa primele patru minute de joc. Sulenin si Mukendi fiind cei care l-au lasat fara reactie pe Dan Petrescu. Elevii sai au reactionat pe masura si pana in minutul 30 tabela un incredibil 2-2! Kasaev a redus din diferenta in minutul 29, iar doar un minut mai tarziu Voronin a restabilit egalitatea.

Din pacate pentru Dan Petrescu,  acesta avea sa fie si scorul final, cu toate ca in repriza secunda au existat multe alte ocazii ale gazdelor de a modifica din nou tabela.