FINAL / Otelul Galati – Ayr United FC 2-0. Galatenii raman neinvinsi in Anglia in fata echipelor de ligi inferioare

otelul-ayr-united

Otelul s-a impus fara probleme in fata echipei de liga a treia scotiana Ayr United, la finele unui meci pe care elevii lui Ionel Badea l-au dominat in totalitate.

Fara sa forteze prea tare, formatia de la intorsatura Dunarii a alternat momentele in care a pus presiune pe careul advers si cele in care s-a multumit cu jocul de pase la mijlocul terenului.

Scorul a fost deschis de Bajenaru in minutul 16, iar  desprinderea a venit in minutul 74, cand sutul lui Neagu a ricosat din Paraschiv in plasa scotienilor.

Infruntarea de vineri a fost a treia pentru Otelul in stagiul de pregatire din Anglia, galatenii obtinand anterior o victorie cu Bury FC(4-0) si o remiza alba cu Livingston.