FINAL / Dinamo – Corona Brasov 0-1! Infrangere la primul meci al lui Multescu pe banca „alb-rosilor”

multescu-prosportPartida se joaca pe stadionul „Forex” din Brasov, jucandu-se doua reprize de 60 de minute. Dupa aceasta partida, dinamovistii vor incheia stagiul din Poiana Brasov, urmand sa revina in Bucuresti.

Dinamo in prima repriza:

Balgradean – Nica, Asanovic, Durimel, Colins Fai – Cosmin Matei, Boubacar, Curtean, Rotariu – Alexe, Danciulescu

Multescu a schimbat toata echipa la pauza:

Naumovski – Rus, Grigore, Dobrosavlevici, Radu Andrei – Stratila, Adrian Popa 2, Vastag, Steliano Filip – Cristea – Axente

Desfasurarea meciului:

‘120 – Final

‘108 – Bara Abdoulaye dupa o centrare a lui Stratila

’96 – Axente si Naumovski sunt inlocuiti cu Abdoulaye si Manyur, la Dinamo

’95 – Stanescu suteaza din 18 metri pe langa poarta

87 – Fl. Matei suteaza din lovitura libera, Amadio respinge in corner

’82 – Danalache este schimbat, intra Amadio.

’80 – Ene si Sg. Bus ies, intra R. Cirstea si V. Balint

’79. – Cristea este inlocuit cu Matei

’65 – Gol Corona! Marcheaza Ene

’43 – Ocazie mare pentru Corona: Ene scapa singur cu portarul, dar Balgradean respinge

’37 – Matei paseaza pentru Danciulescu, dar veteranul dinamovist reia slab din 6 metri

Sursa foto: prosport.ro