Rezultatele Campionatelor Nationale de sabie masculin si feminin

sabie-copii-rezultateIn perioada 29 iunie – 2 iulie 2013, Federatia Romana de Scrima organizeaza Campionatele Nationale de Copii – Floreta masculin si feminin, la Bucuresti, in sala de jocuri „Lucian Grigorescu”, din incinta Complexului Sportiv Floreasca.

In aceste zile micutii vor fi premiati de mari campioni ai sportului romanesc: Virgil Saliscan si Roxana Scarlat 29 iunie, Ana Maria Branza 30 iunie, Laura Badea 1 iulie, Claudia Vanta si Roxana Dumitrescu 2 iulie.

Finalele se vor disputa zilnic la orele 12:30. Duminica, 30 iunie, la orele 13:00 va avea loc o sesiune de autografe oferite de Ana Maria Branza.

Campionatele Nationale de Copii – sabie masculin si feminin, Bucuresti 2013, s-au incheiat cu urmatoarele rezultate :

Sabie masculin 12-13 ani
1 Aniculaesei Matei – CSA Steaua
2 Gradisteanu Vlad – CS Riposta
3 Bocra Stefan – CSA Steaua
3 Corolea Alin – CSM Brasov

Sabie masculin 10-11 ani
1 Dinca Elton – CS Riposta
2 Sitaru Matei – CSTA
3 Mohanu Herbert – CS Riposta
3 Radu Daniel – CSS Unirea Iasi

Sabie masculin 8-9 ani
1 Nitu Radu – CS Riposta
2 Lupu Nicolas – CS Dinamo
3 Ismana Teodor – CSA Steaua
3 Sovar Adrian – CS Dinamo

Sabie feminin 12-13 ani
1 Martis Sabina – CSA Steaua
2 Al-Deiri Nadine – CSS Unirea Iasi
3 Radu Ioana – CSS Unirea Iasi
3 Zamfira Dorotheea – CS Riposta

Sabie feminin 10-11 ani
1 Szigedi Dora – CS Riposta
2 Pitec Georgiana – CS Dinamo
3 Prunache Ana Eveline – CS Riposta
3 Lupu Bianca – CSS Slobozia

Sabie feminin 8-9 ani
1 Zamfira Andreea Sabina – CS Riposta
2 Iliescu Lorelai Ioana – CS Riposta
3 Lupu Selina – CS Dinamo
3 Henea Bianca – CSM Iasi

Sabie feminin echipe
1 CSS Unirea Iasi
2 CSA Steaua
3 CS Riposta

Proba pe echipe la sabie masculin a fost amanata pentru data de 23 octombrie 2013, datorita zilei de doliu national.

Etichetat cu: , ,
Postat în ALTE SPORTURI

Comenteeeezi?!!

LIGA 1 2017/18
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj401818
2FCSB381824
3CS U Craiova361811
4FC Botosani32189
5FC Viitorul301812
6Astra Giurgiu28187
7Dinamo Bucuresti24183
8CSM Poli Iasi2418-2
9ACS Poli Timisoara2318-11
10FC Voluntari2118-3
11Concordia Chiajna1718-5
12OSK Sf Gheorghe1218-20
13Gaz Metan Medias1118-23
14Juventus Bucuresti918-20