Steaua va juca cu FK Vardar in al doilea tur preliminar! Vezi rezultatele complete ale tragerii la sorti

tragere-la-sorti-champions-leagueUPDATE / Steaua va disputa prima „dubla” din cadrul preliminariilor Champions League impotriva campioanei din ultimele doua sezoane a Macedoniei,  FK Vardar.

 

 

 

 

 

Iata meciurile din turul 2 preliminar al Champions League:

Grupa 1

Neftci(AZE)-KS Skenderbeu(ALB)

Steaua-Bucuresti(ROM) -FK Vardar(MCE)

Viktoria Plzen(CEH) – FK Zeljeznicar(BIH)

FC Sheriff(MOL) – FK Sutjeska(MNE)

Birkirkara(MLT) – NK Maribor(SVN).

 

Grupa 2

Sligo Rovers(IRL) – FK Molde(Nor)

IF Elfsborg(SUE) – Daugava Daugavpils(LET)

HJK Helsinki(FIN) – JK Nomme Kalju(EST)

FK Ekranas(LIT) – FH(ISL)

The New Saints(GAL) – Legia Varsovia(POL)

Celtik – FC(SCO) – Cliftonville (NIR)

 

Grupa 3

GNK Dinamo(CRO) – Fola Esch(LUX)

Gyori Eto(UNG) – Maccabi Tel-Aviv(ISR)

Bate Borisov(BLR)- Shakhater Karagandy(KAZ)

FC Shirak/SP Tre Penne(ARM) – FK Partizan(SRB)

Slovan Bratislava(SVK)-Ludogoretz Razgrad(BUL)

Dinamo Tibilisi(Geo) – FC Lusitans/ EB/Streymur(AND)

Meciurile din turul 1 preliminar al CL:

FC Shirak (ARM) – SP Tre Penne (SMR)
FC Lusitans (AND) – EB/Streymur (FRO)

Steaua afla, luni, care va fi echipa cu care va juca in turul 2 preliminar al Ligii Campionilor, daca UEFA va permite campioanei Romaniei sa participe la cea mai importanta competitie continentala. Tragerile la sorti vor avea loc la Nyon, de la ora 13:00 a Romaniei.

Aflata in urna capilor de serie, Steaua va juca in Grupa 1 preliminara cu una dintre urmatoarele formatii: Zeljeznicar (Bosnia), Skenderbeu (Albania), Birkirkara (Malta), Vardar (Macedonia) sau Sutjeska (Muntenergu).

Partidele din turul doi preliminar se vor disputa pe 16/17iulie (turul), respectiv 23/24 iulie (returul).

Ramaneti pe sptfm.ro pentru a urmari tragerile la sorti in format livetext!

 

Etichetat cu: , , , , , ,
Postat în Liga Campionilor

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj462123
2FCSB402116
3U Craiova 1948382118
4Sepsi Sfantu Gheorghe332110
5FC Viitorul33212
6Astra Giurgiu31218
7AFC Hermannstadt28210
8Gaz Metan Medias2821-5
9Poli Iasi2821-6
10FC Botosani2621-4
11Dinamo Bucuresti2221-12
12Dunarea Calarasi1721-10
13Concordia Chiajna1721-21
14FC Voluntari1321-19