Zi fara surprize la Campionatele Nationalele de Inot! Rezultatele finalelor de sambata

inotAstazi a fost o zi lipsita de surprize la Campionatele Nationale de Inot. Toti favoritii si-au respectat blazonul si au castigat probele la care au luat startul.

Printre invitatii de onoare ai galei au fost Ilie Nastase si Cristian Tantareanu, care au si efectuat premieri.

Rezultate ziua a patra:

Proba:    50 m fluture masc.                          Finala A

1   TRANDAFIR NORBERT               4149   1988        CSB          00:25:05
2   COSTE ALIN                      6783   1992        MBV          00:25:22
3   COCI ALEXANDRU                  5997   1989        MBV          00:25:23

Proba:    50 m fluture fem.                           Finala A

1   POPA IOANA ALEXANDRA            5894   1991        MBV          00:27:52
2   ENE ALINA GRATIELA              8585   1996        LBR          00:28:57
3   TATAR CRISTINA GEORGETA         2836   1985        UPT          00:28:97

Proba:    200 m spate masc.                           Finala A

1   TUDOSE CONSTANTIN               6652   1991        ABC          02:06:32
2   GLINTA ROBERT ANDREI            9019   1997        CPT          02:06:41
3   FODOR BOGDAN ALEXANDRU          8312   1995        STE          02:07:94

Proba:    200 m spate fem.                            Finala A

1   NICOLAE CRISTINA ANDREEA        8192   1995        STE          02:19:20
2   MACAVEI CARINA BIANCA           7969   1994        CMC          02:21:97
3   DOBRIN ALEXANDRA                6556   1993        UPT          02:24:56

Proba:    100 m bras masc.                            Finala A

1   AGACHE DRAGOS                   1425   1984        FAR          01:02:46
2   DRAGNE DAN STEFAN               5338   1989        DEB          01:05:99
3   ROMAN ANDREI CRISTIAN           8463   1996        SSB          01:06:29

Proba:    100 m bras fem.                             Finala A

1   POPA IOANA ALEXANDRA            5894   1991        MBV          01:10:66
2   ILIE FLORINA ALEXANDRA          8733   1996        PET          01:11:32
3   RADU ALEXANDRA                  9612   1998        FAR          01:15:70

Proba:   1500 m liber masc.                         Finala unica

1   RAIU FLORIN ALEXANDRU                7916  1994  DIN   15:54:03

2   ARTIMON ALIN ALEXANDRU               7028  1992  MTS 16:14:97

3   SCARLAT BOGDAN ANDREI                8374  1997  CPT 16:19:77

Proba:  800 m liber fem.                           Finala A

1   ENE ALINA GRATIELA                      8585  1996  LBR 09:01:56

2   COZMA IONELA                            5533  1989  DIN 09:13:63

3   DRAGOMIR GABRIELA ELENA                 8602  1996  LBR 09:14:17

Etichetat cu: , , , ,
Postat în SPORTURI NAUTICE

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1FCSB15810
2Astra Giurgiu1485
3Sepsi Sfantu Gheorghe1485
4Gaz Metan Medias1480
5CFR Cluj1383
6FC Viitorul1381
7Dunarea Calarasi1281
8U Craiova 19481186
9Poli Iasi118-4
10Dinamo Bucuresti108-4
11FC Botosani880
12AFC Hermannstadt78-2
13Concordia Chiajna78-8
14FC Voluntari28-13