Jucatorii Petrolului impreuna cu staff-ul tehnic isi vor imparti un milion de euro! Walter: „Este adevarat, dar banii astia nu vin de la mine!”

bucurie-petrolulDupa victoria cu 1-0 in fata echipei CFR Cluj, in finala Cupei Romaniei, actionarul Petrolului Ploiesti a confirmat prima fabuloasa pe care jucatorii sai o vor primi in zilele urmatoare.

Baietii lui Cosmin Contra vor fi recompensati extrem de generos din partea patronului, Florian Walter. Fotbalistii din lotul Petrolului vor avea de impartit 1 milion de euro.

Este adevarat! Jucatorii vor imparti 1 milion de euro, care vor veni din partea primariei si consiliul local. Asta a fost intelegerea cu ei inainte de inceperea sezonului. Au cistigat Cupa, au calificat echipa in cupele europene dupa o pauza de 40 si ceva de ani, deci merita toti banii! Banii vor merge numai la staff-ul tehnic si jucatori si se vor imparti in functie de minutele jucate„, a declarat Walter, pentru Digi Sport.

Petrolul Ploiesti a cistigat Cupa Romaniei in fata celor de la CFR Cluj, scor 1-0, gratie golului superb inscris de Bokila in minutul 8.