FINAL / Viitorul Constanta – CS Severin 3-4. Severinenii parasesc in glorie Liga 1, dupa un meci dramatic

viitorul-severinCS Severin s-a impus cu scorul de 4-3 in fata Viitorului Constanta, dar in ciuda rezultatului, dumurile celor doua echipe se despart in favoarea gruparii de la malul marii.

Severinenii au deshis scorul prin Mihai Roman, in minutul noua, dupa o pasa servita de Florin Costea. NDupa alte noua minute, constantenii egalau prin Pitanu, pentru ca inainte cu cinci minute de finalul primei reprize, Rusu sa aduca Viitorul in avantaj din penalty.

In minutul 7 al  reprizei a doua, Florin Costea a restabilit egalitatea, dar peste zece minute Viitorul a revenit la conducerea partidei.

In minutul 77, Costea a egalat din nou, iar zece minute mai tarziu, Vranjkovic isi readucea echipa in avantaj consfiintind o victorie de adio pentru CS Severin.