VIDEO / Asa ceva nu vezi nici pe "La Bombonera"! Ultrasii lui Levski aproape ca si-au incediat propria peluza!

ultrasi-LevskiSambata seara, un spectacol pirotehnic de zile mari s-a consumat inaintea meciului dintre Levski Sofia si Ludogorets Razgrad, antepenultima etapa a campionatului bulgar. Gazdele au invins in prelungiri, cu un gol deviat in urma unui sut din afara careului al lui Anghelov, tocmai rivala in lupta pentru titlu, scor 1-0. Cosmin Moti a fost integralist la oaspeti, primind un cartonas galben la inceputul reprizei secunde.

In urma acestui rezultat, Levski a urcat pe primul loc in clasament, cu un singur punct avans, diferenta care s-ar putea sa-i fie suficienta pentru a-si adjudeca cel de-al 27-lea titlu din istorie!