FINAL / Gaz Metan Medias – Otelul Galati 1-2. Sfarsit de sezon excelent pentru galateni

gaz-metan-otelulOtelul a castigat pentr a treia oara in deplasare in acest sezon, invingand Gaz Metan Medias cu scorul de 2-1, la finele unui meci in care mediesenii dominat prima jumatate de ora, fiind luati prin surprindere ulterior de forta  „otelarilor”.

Dupa o prima jumatate de ora in care gazdele nu le-au dat voie oaspetilor sa iasa din propria jumatate, galatenii au inceput sa apara tot mai des in preajma careului advers, jocul devenind unul extrem de dinamic, dar pana la pauza, tabela de marcaj a ramas nemodificata.

Chiar in inceputul reprizei secunde, noul jucator introdus pe teren, Vitnho, a deschis scorul pentru Gaz Metan, in minutul 47. Bucuria mediesenilor af ost insa de scurta durata, Benga egaland trei minute mai tarziu. peste doar un minut, mediesenii inscriu din nou, dar golul aceluiasi Vitinhio nu este validat, pe motiv de fault in atac.

Dupa o ora de joc, Vancea a scirs golul doi pentru Otelul, aducandu-si formatia pentru prima data in avantaj. In ciuda unui joc dinamic, niciun gol nu s-a mai isncris pana la sfarsitul meciului, Oteleul, fara Petre Grigoras pe banca tehnica a echipei, castigand trei puncte ce o duc pe locul 11 in campionat.