LIGA a III-a / Rezultatele si marcatorii etapei a 23-a. Sapte goluri la Galati, intr-un meci in care gazdele au pierdut dupa ce la pauza aveau doua goluri avans!

otelul-II-pierde-acasaLiga a III-a si-a disputat, vineri seara, etapa a XXIII-a. Meciurile rundei au fost programate sa se joace de la ora 18:00, in timp ce partida din Seria a VI-a, Fortuna Brazi – FC Zagon, a avut ora de incepere 20:00. Patru partide se vor disputa sambata de la aceeasi ora, 18:00.

Sase formatii au fost nevoite sa stea, deoarece nu au avut adversari, in timp ce alte sase jocuri au fost decise la masa verde!

Va prezentam programul celor sase serii precum si marcatorii:

SERIA I

Kosarom Pascani – Aerostar 0-1
Pasniciuc (65)
Petrotub – FCM Dorohoi 1-0
Ghidarcia (65)
CSM Moinesti – Bucovina Radauti 1-2
Berbece (62) / Zaremba (30 – pen.), I. Stoian (52)
SC Bacau – Sporting Suceava 1-0
Ferariu (32 – autog.)
Otelul II – Stiinta Miroslava 3-4
st. Lupu (33, 89), Adascalitei (44) / G. Petrea (56, 64), Cr. Ungureanu (79, 83)
Young Stars Panciu – Ceahlaul II    0-3
Echipa gazda s-a retras si pierde meciurile returului la “masa verde”.

SERIA II

Dunarea Calarasi – Axintele 3-2
M. serban (7 pen., 57, 69) / A. Robu (45, 90+4)
Juventus Buc. – Gloria Buzau 2-0
Al. Burlacu (77), Fl. Anghel (80)
Urban Titu – Metaloglobus 0-1
V. Ghenovici (65)
CSM Focsani – Sportul Studentesc II    0-3
Echipa gazda s-a retras si pierde meciurile returului la “masa verde”.
Eolica Dobrogea – CSM Ramnicu Sarat    0-3
Echipa gazda s-a retras si pierde meciurile returului la “masa verde”.
Victoria Chirnogi – Rapid Fetesti, se disputa sambata, de la ora 18:00.

SERIA III

Inter Clinceni – Viitorul Domnesti    1-0
D. Balauru (52)
FC Voluntari – FC Caracal    2-0
E. Stan (8), Ad. Voicu (38)
CS Stefanesti – Progresul Cernica    1-0
Slobozeanu (42)
Concordia II Chiajna – CS Balotesti    0-2
Funieru (7), Marinas (73)
ACS Berceni – FCM Alexandria    2-1
Banaru (45+2), Ciochina (74) / Fl. Radu (13)
CS Visina Noua – CS Tunari, se disputa sambata, de la ora 18:00.
CS Afumati sta.

SERIA IV

Millenium Giarmata – FC Caransebes 4-1
M. Caln (29, 90+3), Leuca (57 – pen., 88 – pen.) / Ad. Ganea (37)
AFCM Resita – CS Vladimirescu 1-0
Dubei (90+3)
Minerul Matasari – Muncitorul Resita 1-1
Mohora (50) / C. Doana (38)
Jiul Rovinari – Flacara Faget 1-0
sosoi (85)
CS Apa Craiova – Vulturii Lugoj, se disputa sambata, de la ora 18:00.
Pandurii II Targu Jiu si Minerul Motru stau.

SERIA V

Sanatatea – Europa Alba Iulia 1-0
Simioanca (38)
Unirea Dej – CS Osorhei 2-4
P. Bogdan (14), Solom (31) / Lupascu (11), Andor (44), Blanaru (67), Ember (72)
Soimii Pancota – FC Hunedoara  1-0
Al. Mihai (74)
Seso – Plimob 2-0
Vascan (36), Fertea (87 – pen.)
Jiul Petrosani – National Sebis    0-3
Echipa gazda s-a retras si pierde meciurile returului la “masa verde”.
FC Zalau – FCM Turda    3-0
FCM Turda a fost exclusa din campionat pentru doua neprezentari.
Olimpia Satu Mare sta.

SERIA VI

Avantul Reghin – Civitas Fagaras 3-3
Stoica (10, 42), Zsigmond 32 / Neamtu (13, 34, 53)
FCM Targoviste – Girom Albota    3-0
Girom Albota s-a retras si pierde meciurile returului la “masa verde”.
Fortuna Brazi – FC Zagon 4-1
V. Munteanu (29, 61), Elek (57), Crosmann (65 – pen.) / Stirbu (68)
Unirea Campina – Argesul Pitesti, se disputa sambata, de la ora 18:00.
Conpet Ploiesti si Unirea Tarlungeni stau.

Etichetat cu: , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26