FINAL / Dinamo – Steaua 0-2. Viitoarea campioana a aratat inca odata ca merita titlul!

dinamo-steauaVineri seara, de la ora 21:00, Dinamo si Steaua s-au intalnit in derbiul Romaniei. Intalnirea, contand pentru etapa 31 a Ligii 1,  a avut loc pe Arena Nationala, cu „ros-albastrii” pentru prima data in postura de viitori campioni!

La capatul unui meci, pe care l-au dominat de la un capat la altul, elevii lui Laurentiu Reghecampf au bifat a doua victorie din acest sezon in fata eternilor rivali, aceasta fiind a patra victorie consecutiva din ultimii doi ani. S-a terminat 2-0, goluri Boubacar, care si-a introdus fara sa vrea balonul in poarta, in prima repriza si Tanase, sut din afar careului, in repriza secunda.

Dinamo are nevoie de victorie pentru a nu iesi din lupta pentru locurile de Europa, fiind la un punct in spatele Astrei si trei in urma Pandurilor si a Petrolului.

Steaua va alinia cea mai buna formula in meciul cu Dinamo, Reghecampf anuntand ca dupa acest meci va da sansa sa joace fotbalistilor care au evoluat mai putin in acest sezon. „Ros-albastrii” au un avans de 19 puncte in fata lui Dinamo.

Partida poate fi urmarita in direct pe Digi Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 21:00.

ECHIPELE DE START:

DINAMO: Balgradean – L. Rus, Luchin, D. Grigore, Musat – Stratila, Boubacar, Dandea, Curtean – Danciulescu, Alexe
Antrenor: Cornel Talnar

STEAUA: Tatarusanu – Georgievski, Szukala, Chiriches, Latovlevici – Pintilii, Bourceanu – Popa, Chipciu, Tanase – Rusescu
Antrenor: Laurentiu Reghecampf