Dorinel Munteanu a pierdut la Rubin Kazan si este ca si retrogradat cu Mordovia Saransk!

munteanu-la-MordoviaMordovia Saransk, echipa pregatita de Dorinel Munteanu in 2013, a fost infranta cu 2-1 in deplasarea de la Rubin Kazan si este tractic retrogradata in liga a doua din Rusia!

Karadeniz a deschis scorul pentru gazde in minutul 7, dar Mukhametshin a egalat cu cinci minute inainte de pauza. Victoria lui Rubin a fost adusa de Dyadyun, in minutul 75.

Cu doua etape ramase de disputat, Mordovia Saransk ocupa locul 15, cu 19 puncte, cinci mai putin decat ocupanta locului 14, care are si un meci mai putin disputat.

Astfel, Dorinel Munteanu este in proportie de 99% retrogradat in liga a doua si rateaza bonusul de 500 de mii de euro pe care rusii i l-au promis in momentul semnarii contractului.

Totusi, sunt sanse mari ca Dorinel sa continue la Mordovia chiar si in liga a doua.