FINAL / Petrolul – FC Brasov 6-4! Spectacol total pe „Ilie Oana”, cu 10 goluri marcate! Prahovenii se distanteaza in lupta pentru locul doi

petrolul---fcbrasovPetrolul si FC Brasov au oferit cel mai frumos meci al sezonului in Liga 1, un meci cu 10 goluri. Prahovenii au reusit sa castige cu 6-4. Echipa lui Cosmin Contra a condus cu 2-0 dupa 7 minute, dar s-a vazut egalata, pentru ca la pauza sa intre in avantaj. Popa a egalat din nou in startul reprizei a doua, pentru ca Petrolul sa inscrie trei goluri la rand si sa faca 6-3. Mateiu a inchis tabela cu un gol superb.  Prahovenii se desprind la trei puncte de locul trei, dar Pandurii are un meci mai putin jucat.

Partida poate fi urmarita in direct pe Digi Sport 1 si in format LiveText pe www.sptfm.ro, de la ora 20:30.

Echipe de start:

Petrolul: Bornescu – Alcéenat, Yamissi, Geraldo Alves, Guilherme – Marinescu, Hoban – Boudjemaa, Cristescu, Grozav – Bokila
Antrenor: Cosmin Contra

FC Brasov: D. Mutu – Velayos, Oltean, Ricardo Machado, Cr. Ionescu – Nuno Viveiros, Davide Dias, Mateiu, I. Popa – Buga, Batin
Antrenor: Adrian Szabo