Inter, cu Chivu capitan, a pierdut pe terenul lui Napoli si este in afara locurilor de Europa!

cavani-foxsportsasiaInter Milanio a jucat duminica seara pe terenul lui Napoli, in etapa a 35-a a campionatului italian. Cu Criti Chivu titular si capitan al nerazzurilor la meciul 200 in Serie A, milanezii au pierdut cu 3-1. Cavani a reusit un hat-trick si a aruncat echipa lui Stamaccioni in afara locurilor de Europa.

Cavani a deschis scorul rapid, in minutul 3, Interul a revenit in joc si a egalat din penalti, prin Alvarez. La faza urmatoare, napoletanii au obtinut si ei un penalti, Cavani transformand cu siguranta. Acelasi Cavani a mai inscris odata in minutul 78.

Inter este pe pozitia a opta, cu 53 de puncte, cu doua mai putin ca Lazio si 4 in spatele lui Udinese. La finalul etapei, Juventus s-a incoronat campioana pentru a 29-a oara in istorie.

Sursa foto: foxsportsasia.com