Rezultatele si marcatorii etapei a 22-a din Liga 3. Opt goluri, la Cernica – Concordia II!

progresul-cernicaVineri si sambata este programata  etapa a 22-a a Ligii 3. Nu mai putin de 8 echipe vor sta in aceasta runda, care lasa pe ziua de sambata 5 din cele 26 de meciuri care vor avea loc.

Iata mai jos rezultatele disponibile pana la aceasta ora:

SERIA I

FCM Dorohoi – CSM MoineSti    2-0
St. Nicolae (4), M. Bordeianu (41)
Bucovina Radauti – Kosarom Pascani    2-0
Agbleta (54), Apostol (75)
Aerostar Bacau – Stiinta Miroslava    4-1
Listaru (45 – aut.), Burca (55, 81 – ambele pen.), Miron (90 – aut.) / G. Petrea (66)
Young Stars Panciu – Otelul II    0-3  (Echipa gazda s-a retras din campionat in aceasta pauza de iarna).

Ceahlaul II – SC Bacau, se disputa duminica, de la ora 11:00.
Petrotub si Sporting Suceava au stat.

SERIA II

CSM Rm. Sarat – Dunarea Calarasi    1-0
Butoi (64)
Viitorul Axintele – Juventus Bucuresti    2-0
Fatu (40), Robu (90)
Gloria Buzau – ACS Urban Titu    3-0
Butoi (25 – aut.), Bobe (33), Luiceanu (90+2)
Metaloglobus – Rapid FeteSti    3-1
Ghenovici (17 – pen.), M. Neagu (69, 82) / L. Stefan (26 – pen.)
Sportul II – Eolica Dobrogea    3-0 (Echipa oaspete s-a retras din campionat in aceasta pauza de iarna).

Victoria Chirnogi a stat.

SERIA III

CS Afumati – FC Voluntari 3-3
Surugiu (54), Zaharia (55, 61) / Marinkovici (9), Cureteu (72, 74)
FC Caracal – CS Stefanesti 2-1
V. Rada (38, 86) / Damaschin (53)
Progresul Cernica – Concordia II 7-1
I. Radu (2), Tudose (21), Enciu (23), Cobrea (47 – aut.), C. Dedu (49, 60, 89) / Apostol (55)
CS Balotesti – FCM Alexandria 5-1
V. Craciun (7, 77), Funieru (23, 80), L. Ion (86) / D. Voicila (44)

CS ViSina Noua – ACS Berceni, se disputa duminica, de la ora 11:00.
CS Tunari – Inter Clinceni, se disputa duminica, de la ora 18:00.
Viitorul Domnesti a stat.

SERIA IV

Pandurii II – Millenium Giarmata 3-1
S. Lupu (11, 20), Afrem (17) / Leuca (81 – pen.)
CS Vladimirescu – Minerul Matasari 0-0
Muncitorul ReSita – CS Apa Craiova 1-1
M. Flori (43 – aut.) / R. Balan (4)
Vulturii Lugoj – Jiul Rovinari 1-0
L. Stoica (7)

Autocatania – FCM ReSita, se disputa duminica, de la ora 18:00.
Flacara Faget Si Minerul Motru au stat.

SERIA V

National SebiS – FC Zalau 4-1
Cotan (25), Ceaca (34, 47), Bozean (90+3) / Ardelean (90+1)
Europa Alba Iulia – Unirea Dej 0-0
FC Hunedoara – Plimob 7-0
R. Cristian (3), I. Radu (21, 34, 52), A. Novoselenki (54 – aut.), Roiu (76, 87)
Olimpia Satu Mare – Jiul 3-0 (Echipa oaspete s-a retras din campionat in aceasta pauza de iarna)
FCM Turda – Sanatatea Cluj 0-3 (Echipa gazda a fost exclusa din campionat).

CS OSorhei – Soimii Pancota, se disputa duminica, de la ora 11:00

SERIA VI

Conpet Ploiesti – Avantul Reghin 2-0
Abba (17), Jipa (32)
Civitas Fagaras – FCM Targoviste 2-0
Neamtu (2), Streza (52)
Unirea Tarlungeni – FC Zagon 0-0
Girom Albota – Unirea Campina   0-3 (Echipa gazda s-a retras din campionat in aceasta pauza de iarna)

ArgeSul Pitesti si Fortuna Brazi au stat

Etichetat cu: , , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj23126
2FCSB211113
3Astra Giurgiu20128
4Gaz Metan Medias2011-1
5Sepsi Sfantu Gheorghe19125
6FC Viitorul19120
7U Craiova 194816118
8Dunarea Calarasi1411-1
9Poli Iasi1412-6
10Concordia Chiajna1412-9
11FC Botosani12110
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt812-7
14FC Voluntari812-9