FINAL / CSMS Iasi – Viitorul Constanta 1-2. Alibec, eroul unei intregi echipe, semneaza prima victorie pe 2013.

csms-iasi-viitorulViitorul Constanta s-a impus cu scorul de 2-1 pe terenul lui CSMS Iasi, intr-un meci pe care elevii lui Catalin Anghel l-au controlat in cea mai mare parte.

Iasiul a deschis scorul in minutul 44, la prima faza pe poarta iar gazdele au intrat la vestiare in avantaj. Reveniti pe teren, constantenii au reluat atacurile la poarta lui Irimia, iar Dica a ratat egalarea cu o minge trimisa cu capul in bara.

Golul egalizator a venit abia in minutul 69, dupa o executie fenomenala reusita de Alibec din fata portarului advers.

Sapte minute mai tarziu, Lazar, vede al doilea cartonas galben si oaspetii raman in infgerioritate numerica. Cu toate acestea, al treilea gol al serii a fost inscris tot de Viitorul, in minutul 85, gol marcat de acelasi Alibec, care semneaza o victorie mare, prima in acest an, pentru formatia de la malul marii Negre.

Vezi cum s-a desfasurat partida:

CSMS Iasi : Irimia – Mihalachioaie, Tincu, Avrămia, Vladu – Milea, Straton – Mitic, Cl. Tudor, Moutinho – Patulea

Viitorul Constanta :Buzbuchi – Balasa, Bejan, Larie, Tosca – Lazar, Benzar – Tarnovan, Dica, Chitu – Alibec