Cu inca o echipa in minus, Liga a III-a merge mai departe. Vezi rezultatele etapei a XVIII-a

viitorul-axinteleVineri s-au desfasurat primele partide ale etapei a XVIII-a din Liga a III-a, un esalon tot mai sarac dupa succesivele retrageri din competitie ale unei bune parti dintre echipe. Joi, Seria a VI-a a ramas in doar 9 echipe, dupa ce Girom Albota a abandonat intrecerea.

 

 

 

Va prezentam mai jos rezultatele partidelor de vineri:

SERIA I

SC Bacau – Petrotub Roman
FCM Dorohoi – Bucovina Radauti
Young Stars Panciu – CSM Moinesti  0-3 (Echipa gazda s-a retras din campionat in pauza de iarna)
Sporting Suceava – Stiinta Miroslava, se disputa sambata, de la ora 15:00.
Ceahlaul II Piatra Neamt – Kosarom Pascani, se disputa sambata, de la ora 17:00.
Otelul II Galati si Aerostar Bacau stau.

SERIA II

Sportul Studentesc II – Rapid Fetesti
CSM Ramnicu Sarat – Metaloglobus Bucuresti
Viitorul Axintele – Gloria Buzau
Victoria Chirnogi – Eolica Dobrogea   3-0 (Echipa oaspete s-a retras din campionat in pauza de iarna)
CSM Focsani – Dunarea Calarasi   0-3 (Echipa gazda s-a retras din campionat in pauza de iarna)
Rapid II Bucuresti – Urban Titu   0-3 (Echipa gazda s-a retras din campionat in pauza de iarna)
Juventus Bucuresti sta.

SERIA III

Inter Clinceni – FC Voluntari    2-2
Cr. Paun (30), D. Balauru (90+2) / Todoran (45), Ad. Voicu (66)
CS Tunari – Concordia II Chiajna    3-0
Huzuneanu (29), Rupedeal (32), R. Dumitrescu (60)
Viitorul Domnesti – FCM Alexandria    2-1
Garlescu (30, 60 – pen.) / Bencea (42)
CS Afumati – CS Balotesti    2-2
Al. Zaharia (71), M. Vlada (83) / Marinas (73), Antoche (90+3)
FC Caracal – Progresul Cernica 4-1
Cr. Niculescu (38), Minciuna (45), Trifu (66), Fotescu (80) /  ()
CS Visina Noua – CS Stefanesti, se disputa sambata, de la ora 17:00.
ACS Berceni sta.

SERIA IV

Minerul Motru – FCM Resita 3-1
Chirea (3, 14), M. Laurenţiu (74) / Beloescu (38)
Millenium Giarmata – Minerul Matasari 1-0
Gideon (3)
Pandurii II Targu Jiu – Jiul Rovinari 0-1
Calota(7)
CS Vladimirescu – ACS Flacara Faget 0-0
Muncitorul Resita – CSM Lugoj 4-3
Timbota (19, 52), Boltaşu (35), Beică (90+3) / L. Stoica (29, 55, 58)
CS Apa Craiova si Autocatania Caransebes stau.

SERIA V

Seso – FC Zalau 1-1
Popa (63) / Sabou (90 – pen.)
National Sebis – Plimob 3-0
Kovosalenky (20), Bozean (72), Ivancea (89)
Jiul Petrosani – Sanatatea Cluj  0-3 (Echipa gazda s-a retras din campionat in  pauza de iarna)
Olimpia Satu Mare – Soimii Pancota, se disputa sambata, de la ora 17:00.
FCM Turda – FC Hunedoara, se disputa sambata, de la ora 17:00.
Europa Alba Iulia – CS Osorhei, se disputa sambata, de la ora 17:00.
Unirea Dej sta.

SERIA VI

Conpet Ploiesti – FC Zagon 0-0
Civitas Fagaras – Unirea Tarlungeni 1-3
Surducan (90) / Nicolae (6), Tatarciuc (61), Pricop (73)
Girom Albota – SCM Argesul Pitesti, nu se mai disputa dupa ce Albota si-a anuntat, joi, retragerea din campionat.
Fortuna Brazi – Avantul Reghin, vineri, de la ora 19:00.
FCM Targoviste si Unirea Campina stau.

Etichetat cu: , ,
Postat în FOTBAL INTERN

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj542623
2FCSB492620
3U Craiova 1948452619
4Astra Giurgiu422613
5FC Viitorul3826-1
6Sepsi Sfantu Gheorghe37267
7FC Botosani3626-2
8Poli Iasi3426-10
9AFC Hermannstadt3226-3
10Dinamo Bucuresti3226-8
11Gaz Metan Medias3126-7
12Dunarea Calarasi2426-9
13FC Voluntari2126-16
14Concordia Chiajna1826-26