Ungurii au sperante mari in returul de la Bucuresti, dupa prestatia Romaniei: „Ma asteptam la o replica mai puternica din partea romanilor! Avem sanse in retur”!

ungariaromaniaRomania aterminat la egalitate, 2-2, cu Ungaria, in preliminariile CM din 2014. Nationala lui Piturca a facut un meci slab, reusind sa egaleze in prelungirile partidei, prin Chipciu, intrat cu cateva minute mai devreme.

Rezultatul si prestatia Romaniei de la Budapesta, le dau mari sperante ungurilor pentru meciul retur. Vilmos Vanczak, cel care a deschis scorul, spune ca nu se astpeta la un joc asa de slab al nationalei lui Piturca.

Daca reuseam sa mai marcam un gol la 1-0, probabil am fi castigat meciul fara probleme. Pentru mine a fost o mare surpriza jocul Romaniei. Ma asteptam la o replica mult mai buna din partea Romaniei. De asta e atat de dureros ca am facut doar un egal. Credeam ca vor fi mai puternici. In aceste conditii avem sanse la meciul din retur!„, a spus acesta la finalul meciului.

Sursa foto: evz.ro.