FINAL / Viitorul Constanta – Ceahlaul Piatra Neamt 2-2. Inca o remiza pentru „pustii” lui Hagi

viitorul-ceahlaulViitorul Constanta si Ceahalul Piatra Neamt au remizat la scorul de 2-2 la capatul unui meci mai putin dinamic decat o arata scoru, cele doua echipa imartind punctele puse in joc.

Mult mai bine incalziti la inceputul meciului Ceahlaul a dominat prima parte a meciului si au deschis scorul prin Ichim, in minutul 28. Sapte minute mai tarziu, veteranul Viitorului, Dica restabileste egalitatea din lovitura de la 11 metri,stabilind si scorul primei reprize.

In mitanual secund, cei care preiau intiativa si conducerea scorului sunt constantenii, acelasi Dica marcand pentru 2-1 cu un sut din lovitura libera. Replica nemtenilor a venit 12 minute mai tarziu prin Constantinescu care l-a surprins pe Vatca cu un sut de la 25 de metri. Acelasi Constantinescu a mai avut o ocazie mare in minutul 84, dar in cele din urma tabela de marcaj a ramas „blocata” la 2-2 pana la fluierul final.

Echipe de start:

Viitorul: Vatca – Mladen, Bejan, Larie, Tosca – Benzar, Vaştag – Chitu, Dica, Carstocea – Alibec

Ceahlaul: Lepmets – Sanchez Moreno, Dumitras, Ichim, Barna – Achim, Monroy – M. Constantinescu, Ad. Gheorghiu, Stana – Golubovic