FINAL / Concordia Chiajna – Astra Giurgiu 0-2. Giurgiuvenii isi consolideaza pozitia secunda in clasament!

CONCORDIA-ASTRAVineri, 15 martie, Concordia a primit vizita celor de la Astra, intr-un meci contand pentru etapa a XXII-a a Ligii 1. Dupa o prima repriza destul de echilibrata, oaspetii au reusit sa inscrie dintr-un penalti prin Tembo. Cateva minute mai tarziu, dupa 3-4 ocazii clare, Gaman a stabilit scorul final!

Partida din tur a fost cea mai fructuoasa din punct de vedere al golurilor marcate pana in etapa curenta. Astra s-a impus pe teren propriu cu scorul de 6-3, prin golurile marcate de Ivanovski (7′, 17,’70) si Fatai(’19,’38), la care se aduaga autogolul , lui Belica din minutul 81. Golurile Concordiei au fost marcate de Sorin Ghionea(’14) si Silviu Pana(’69), plus autogolul lui Silviu Lung Jr. din minutul 81.

ECHIPELE DE START

Concordia Chiajna: Nita – Belu, Ilie, Ghionea, Bambara – Cosereanu, Leca – Zuluf, Ispir, Serediuc – Popovici. Antrenor: Ilie Stan

Astra : S. Lung Jr. – Matel, Gaman, Ben Youssef, J. Morais – Yahaya, Takayuki – Tembo, Budescu, Distefano – Fatai. Antrenor:Valentin Sinescu

Antrenor: Gheorghe Multescu

Meciul retur dintre Concordia si Astra va fi transmis in direct pe DolceSport. Rezumatul liveTEXT al meciului va putea fi urmarit pe www.sptfm.ro.