VIDEO / Inter revine de la 0-2, la pauza, si castiga la Catania! Golul decisiv, marcat in minutele de prelungiri!

inter-bata-la-cataniaIntr-un meci al etapei a XXVII-a din Serie A, Inter Milano a obtinut o victorie in extremis pe terenul celor de la Catania. „Nerrazzurii” au revenit de la 0-2 la pauza, impunandu-se cu scorul de 3-2, golul decisiv fiind marcat in prelungiri! Cristi Chivu a fost integralist.

Fara Cassano, lasat acasa de antrenorul Andea Stramaccioni in urma unui conflict intre cei doi, Interul a avut o prima repriza in care n-a jucat nimic. Bergessio a deschis scorul in minutul 7 iar Marchese a dublat avantajul, 12 minute mai tarziu, stabilind scorul pauzei.

In partea secunda, dupa o dubla schimbare, Stankovic si Palacio intrand chiar in debutul reprizei, „nerrazzurii” au revenit gratie lui Palacio. Mai intai, atacantul a centrat decisiv pentru Alvarez, care a redus din diferenta in minutul 52.

In minutul 72 Palacio a restabilit egalitatea din pasa lui Alvaro Pereira, iar in al doilea minut de prelungiri acelasi jucator a adus victoria din pasa lui Esteban Cambiasso.