EXCLUSIV / Gheorghe Multescu, dupa 0-3 contra Stelei: „Sunt dezamagit de scor, insa Steaua nu este invincibila!”

multescuGheorghe Multescu a iesit destul de sifonat din partida contra Stelei de pe Arena Nationala, scor 3-0 pentru „ros-albastrii”, insa tehnicianul echipei Gaz Metan Medias s-a declarat nemultumit de scor si mai putin de joc. Acesta spune ca daca elevii sai egalau in repriza secunda, atunci cand au avut ocazia in doua randuri, rezultatul arata altfel. Una peste alta, Multescu este de parere ca Steaua este foarte puternica, mai ales la capitolul fizic, dar nu este o echipa imbatabila.

Sunt dezamagit de scor, atat. Am avut anumite nerealziari in joc si poate asta m-a nemultumit… Cat am putut i-am tinut departe de poarta nostra, acesta era si principalul nostru obiectiv. Repriza a doua ne-a apartinut, iar ei au jucat pe contraatac. Nu stiu ce se intampla daca reuseam sa egalam, ca am avut vreo doua ocazii enorme. Steaua ramane o echipa valoroasa si va dau un exemplu de culoare: Chiriches a reusit sa ne dribleze atacantul, pe Bawab, dar Bawab n-a reusit sa-l dribleze atunci cand ataca…

Cred ca ne-am prezentat bine, asta ca sa nu mai spun ca la primul gol a cam fost offside, dar asta e.

Steaua este puternica din punct de vedere tehnic reusind sa acopere bine terenul, dar nu este invincibila. Cred ca o echipa ma valoroasa decat a noastra i-ar fi surprins mai bine.

Noi am pierdut destui jucatori si nu am reusit sa acoperim toate posturile si mai ales in atac„, a declarat tehnicianul mediesenilor, Gheorghe Multescu, in emisiunea „Liga de wekeend”.