FINAL / Dinamo Bucuresti – FC Brasov 2-1! Dinamo se impune greu, desi a jucat cu un om in plus inca din prima repriza

dinamo-brasovDuminica, 24 februarie, Dinamo a intalnit pe FC Brasov. „Cainii” au condus cu 2-0 la pauza, dupa ce Alexe a reusit o dubla. Desi a jucat cu un om in minus in a minus toata repriza a doua, Brasovul a reusit sa inscrie golul de onoare si a mai ratat si alte cateva ocazii mari. A fost prima victorie pentru Cornel Talnar la revenirea pe banca „alb-rosiilor”.

Echipe de start:

Dinamo: Balgradean – Rus, Luchin, Dr. Grigore, Musat – Matei, Boubacar, C. Munteanu, Curtean – Danciulescu, Alexe

Antrenor: Cornel Talnar

FC Brasov: D. Mutu, Velayos, Oltean, L. Munteanu, Cr. Ionescu – Viveiros, Dias, Mateiu, I. Popa – Buga, Batin

Antrenor: Adrian Szabo