Baschet / Doua meciuri decise dupa prelungiri in etapa a XX-a din Liga Nationala

baschet-mingeLidera CSM Oradea a pierdut al treilea meci din 2013 si al patrulea din campionat, 64-71, pe terenul echipei Gaz Metan Medias, dupa prelungiri, la incheierea timpului regulamentar tabela indicand 58-58. Un alt meci decis in prelungiri a fost cel dintre CSS Giurgiu si Energia Rovinari, castigat de formatia gazda cu 104-99 (45-45, 91-91).

Ocupanta locului secund, SCM Universitatea Craiova a obtinut a saptea victorie consecutiva, 88-82 cu BC Mures, apropiindu-se la doua puncte de oradeni. Intr-o alta partida echilibrata, CSU Ploiesti a intrecut la doua cosuri, 71-67 pe BCM Universitatea Pitesti, ramanand pe pozitia a treia. La egalitate de puncte cu BC Timisoara, care a facut scor cu Dinamo Bucuresti, 112-63.

Alte rezultate: Farul Constanta-CSM Bucuresti 71-74, BC Miercurea Ciuc-CSU Atlassib Sibiu 79-82 si Timba Timisoara-U Mobitelco Cluj 72-95.

Un articol semnat de Radu Levarda (Sport Revolution)