VIDEO – Messi, la golurile 300 si 301 pentru Barcelona! Catalanii revin de la 0-1 si castiga pe terenul Granadei, la care Torje a fost titular

messiGranada si FC Barcelona s-au intalnit sambata seara in etata a 24-a a campionatului Spaniei. Cu Torje in teren inca din primul minut, Granada a reusit sa deschida scorul in minutul 26, prin Ighalo. Desi au avut o posesie a balonului de 75 la suta in prima repriza, catalanii nu au reusit sa gaseasca drumul spre gol.

In repriza a doua insa, catalanii au revenit si au reusit sa se impuna la finalul meciului cu 2-1, dupa ce argentinianul Lionel Messi a reusit o dubla. El a adus egalarea in minutul 49, iar in minutul 73 a reusit golul victoriei, in urma unei lovituri libere executate excelent.

Au fost golurile 300 si 301 pentru argentinian in tricoul Barcelonei in 366 de meciuri jucate.

Puteti urmari mai jos golurile si fazele importante din Granada – Barcelona 1-2: