Diego Milito isi va aminti meciul cu CFR Cluj ca cel mai neplacut din cariera sa

diego_militoDiego Milito, atacantul lui Inter, a suferit o accidentare grava in primele minute ale meciului cu CFR Cluj din saisprezecimile de finala ale Ligii Europa, problemele intampinate de jucatorul de 33 de ani punandu-i viitorul carierei sub semnul intrebarii.

La un duel pentru minge, ligamentele varfului milanez au cedat, iar fotbalistul s-a prabusit pe teren coplesit de durere, facand semne oamenilor din stafful tehnic ca are probleme grave.

Terapeutii au intervenit pe teren si au constatat ca ligamentele genuchiului sunt rupte, astfel ca Milito a fost transportat de urgenta la spital, acolo unde medicii l-au programat la o operatie si au conchis ca jucatorul nu va fi refacut mai devereme de 6 luni.

Considerat unul dintre cei mai buni atacanti din istoria „nerazzurilor”, Diego Milito se afla spre sfarsitul carierei de jucator, astfel ca, dupa cel putin o jumatate de an de pauza, sansele argentinianului de a mai reveni in forta in fotbalul mare scad cu fiecare zi de repaus.

Accidentarea lui Diego Milito nu a fost una de bun augur nici pentru CFR Cluj, intrucat atacantul a fost inlocuit cu conationalul sau, Rodrigo Palacio, macartorul celor doua goluri inscrise de milanezi in poarta lui Felgueiras, scor final 2-0.