Rezultate / Avem deja o calificata in sferturi: Juve, victorie la scor de neprezentare pe Celtic Park! PSG se impune pe Mestalla!

liga-campionilor-wallLiga Campionilor s-a reluat marti, odata cu primele doua meciuri din „optimi”. Pe Mestalla, Valencia a primit vizita liderului din Ligue 1, PSG. Francezii antrenati de Carlo Ancelotti au dominat partida, cel putin prima repriza, perioada in care au marcat cele doua goluri ale partidei (Lavezzi si Pastore). In finalul partidei, Rami a redus din diferenta, dar  soarta calificarii in sferturi este in mare masura ca si rezolvata. Scor final 1-2.

In celalalt meci al serii, pe Celtic Park, liderul actual al Scotiei a primit vizita campioanei Italiei, Juventus Torino. In ciuda faptului ca irlandezii au jucat extrem de ofensiv, elevii nu au reusit sa inscrie niciun gol, dar au primit trei! Matri in prima repriza, Marchisio si Vucinic in repriza secunda. Scor final 0-3.