VIDEO / Al doilea hat-trick consecutiv pe teren propriu pentru CR7! A dat un gol dupa ce a parcurs 87 de metri in 10 secunde!

ronaldoSambata seara, Real Madrid a obtinut o victorie la scor, 4-1, in fata celor de la FC Sevilla, in etapa a 23-a din Primera Division. Protagonistul partidei a fost vedeta madrilenilor, Cristiano Ronaldo, care a marcat un hat-trick, in minutele 26, 46 si 59.

Celalalt gol al madrilenilor a fost marcat de Benzema (min.18), in timp ce pentru Sevilla a inscris Manu, in minutul 87.

In urma acestui succes, „albii” au ajuns la 46 de puncte si ocupa locul 3 in clasamentul din Primera Division, la 13 puncte distanta de prima clasata, marea rivala FC Barcelona, care are si un meci mai putin disputat.

Portughezul a reusit o performanta incredibila la cel de-al treilea gol, al patrulea al Realului. Atacantul a sprintat de pe linia careului propriu, dupa un corner al Sevillei, a preluat balonul pe genunchi in alergare si a ajuns in fata celuilalt careu. I-a pasat in dreapta lui Higuain, a continuat sa alerge pan in fata liniei portii, unde a reprimit balonul, inscriind cu latul. Totul a durat 10 secunde, timp in care Ronaldo a parcurs 87 de metri!