Echipele din Liga 1 traverseaza o perioada buna. A doua zi consecutiva fara rezultate negative

terenPatru echipe din Liga 1 au disputat azi meciuri de pregatire in cadrul cantonamentelor de iarna pe care le sustin in strainatate. Daca Steaua, Dinamo, Rapid si Otelul au onorat, joi, fotbalul romanesc cu cate o vitorie in amicalele disputate, rezultate promitatoare au obtinut de asemenea si Gaz Metan, CSMS Iasi, FC Vaslui si Ceahlaul.

Medisesenii s-au impus in fat celor de la Ujpest cu scorul de 2-1, prin golurile inscrise C.Gheorghe(’68) si Fl. Dan(’72), iumpunandu-se astfel cu scorul de 2-1.

O victorie si mai convigatoare au obtinut iesenii, care au trecut de divizionara secunda austriaca St. Polten cu scorul de 2-0.

Meciul dintre FC Vaslui si Slavia Praga a fost intrerupt din cauza vremii nefavorabile la zece minute de la inceperea reprizei secunde cand tabela de marcaj ramasese nemodificata.

Scor nul si in amicalul disputat de nemteni cu Novi Pazar.

In aceeasi zi, Petrolul trebuia sa infrunte NK Maribor, in cantonamentul din Antalya, insa meciul a fost anulat din cauza terenului impracticabil.