FINAL / Amical: Rapid – Torpedo Kutaisi 4-5, dupa penaltiuri! Giulestenii nu au reusit sa obtina a treia victorie consecutiva in meciurile de pregatire

rapid-kutaisiEchipa antrenata de Marian Rada a pierdut intalnirea cu formatia georgiana Torpedo Kutaisi, dupa executarea loviturilor de departajare. Dupa o prima repriza mai buna, giulestenii au cazut fizic in repriza a doua si nu au mai reusit sa-si creeze situatii clare de a marca.

Echipa georgiana este a treia in clasamentul intrecerii interne, la sapte puncte in spatele liderului Dinamo Tibilisi.

Echipa de start Rapid: Pecanha – Coman, Abrudan, Oros, Vasile – Matei, N.  Grigore, E. Dica, St. Grigorie – Ciolacu, Martin

Click aici pentru a reactualiza informatiile:

FINAL

4-5! Portarul georgienilor inscrie din penalti si aduce victoria pentru Torpedo Kutaisi

Finalul celor 90 de minute! Se trece la executarea loviturilor de departajare

’78 Dominare autoritara a gerogienilor! Rapidistii nu reusesc sa iasa din propria jumatate

’67 Noi modificari la Rapid! Daescu ii ia locul lui Oros si Florin Calin lui Andrei Ciolacu

’63 Gol Torpedo! Giorgi Pantsulaia profita de erorile din defensiva Rapidului si trimite in plasa portii lui Pecanha

’62 Schimbare la Rapid! Tavi Abrudan este inlocuit de Wallace Da Silva

’47 Schimbari la Rapid! Voicu si Paun i-au luat locul lui Matei si Grigore

’46 Incepe repriza a doua

PAUZA

’45 Ocazie imensa Kutaisi! Mingea este reluata peste poarta in urma unei lovituri de colt

’36 Centrare periculoasa in careul lui Rapid, Pecanha iese si boxeaza in corner!

’22 GOL Rapid! N. Grigore inscrie in urma unei lovituri indirecte din interiorul careului

’22 Sansa buna pentru Rapid! Lovitura indirecta din interiorul careului pentru giulesteni

’10 Ocazie Kutaisi! Sut putin pe langa poarta lui Pecanha al lui Grigalashvili, dupa o faza frumoasa a georgienilor

‘9 Ocazie Rapid! Emil Dica trage de la distanta, dar mingea trece pe langa poarta georgienilor

‘6 Ocazie Kutaisi! Sut puternic de la marginea careului, putin peste poarta lui Pecanha