Bokila, „fiul ratacitor” al Petrolului a revenit printre „lupii galbeni”, cu scuzele de rigoare

bokilaAtacantul Jeremy Bokila a revenit la Petrolul, adresand scuze tuturor celor pe care i-a dezamagit in ultimele saptamani, dupa ce a plecat fara autorizatie din cantonamentul „lupilor galbeni” incercand sa-si gaseasca un contract in strainatate.

Atacantul congolez si-a exprimat regretul pentru greselile comise si vrea sa-si rascumpere greseala cu multe goluri.

„Imi cer scuze coechipierilor, antrenorilor si suporterilor echipei noastre. Stiu ca nu este normal ceea ce s-a intamplat, dar a fost o neintelegere la mijloc. Vreau sa joc in continuare la FC Petrolul si sper sa inscriu cat mai multe goluri pentru echipa noastra, sa o ajut sa-si indeplineasca obiectivele”, a declarat fotbalistul.

Congolezul a ratat primul stagiu de pregatire al Petrolului si se va antrena singur in Turcia in perioada urmatoarea, pentru  a reveni alaturi de coechipierii sai in cel de-al doilea cantonament al iernii care va avea loc la Belek.

Managerul Sportiv al Petrolului, Marius Nicolae spune ca atacantul nu va fi pedepsit pentru razvratirea sa, alimentata in mare parte de impresarii sai.

„Ma bucur ca am reusit sa il fac pe Jeremy sa inteleaga faptul ca a fost folosit de impresarii sai. Jucatorul m-a asigurat ca nu a dorit niciun moment sa se transfere la Steaua. Totul a fost regizat de agentii lui, Tony Finnigan si Richard Trafford, reprezentand firma Kentaro. Pentru clubul nostru, cei doi sunt persona non-grata si iese din discutie orice viitoare colaborare. Nu putea sa existe alt final al acestui mult mediatizat caz Bokila, in conditiile in care FC Petrolul si-a indeplinit toate conditiile contractuale fata de jucator. Pentru faptul ca a lipsit nejustificat de la pregatiri, Jeremy Bokila se va supune sanctiunilor prevazute in Regulamentul de Ordine Interioara al FC Petrolul Ploiesti. Acum are mult de recuperat si va trebui sa munceasca la antrenamente de doua ori mai mult decat colegii lui ca sa recastige un loc in echipa si, totodata, respectul fanilor„, a spus Marius Nicolae pe site-ul oficial al Petrolului Ploiesti.

Etichetat cu: , , ,
Postat în Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj3421
2FCSB3221
3CS U Craiova3021
4FC Viitorul232-1
5Astra Giurgiu221-1
6CSM Poli Iasi201-1
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti2313
2FC Botosani2110
3FC Voluntari1821
4Concordia Chiajna152-1
5ACS Poli Timisoara142-2
6OSK Sf Gheorghe1220
7Gaz Metan Medias112-2
8Juventus Bucuresti1021