FINAL / Steaua Bucuresti – Dinamo Moscova 1-2. Ce se intampla, Reghecampf?!?

reghecampf1Steaua a fost infranta, duminica, in cel de-al doilea meci de pregatire disputat in Antalya. Redutabila echipa antrenata de Dan Petrescu, Dinamo Moscova a dominat in cea mai mare parte a timpului echipa din Ghencea, care, in ciuda golului rapid inscris de Tatu in minutul 3 nu a reusit sa conserve rezultatul pozitiv.

Repetatele greseli in defensiva le-au permis rusilor sa rastoarne situatia prin Noboa (41′) si Ignatovich (58′). Desi jocul defensiv al Stelei a devenit mai consistent in a doua parte a meciului, iar Reghecampf a verificat in ultimele 30 de minute o formula cu trei atacanti de meserie in teren,”ros-albastrii” nu au mai reusit sa ameninte serios poarta adversa, cu exceptia unei impresionante faze pe cont propriu create de Cristi Tanase.

Pe langa partida cu Dinamo Moscova, Steaua va mai dipsuta in Antalya inca trei meciuri de pregatire cu Mlada Boleslav(5 feb.), Slovan Bratislava (7 feb.) si FK Jablonec (9 feb.).

Vezi cum s-a desfasurat partida:

FINAL

87′ Joc scazut in intensitate spre sfarsitul partidei.

75′ Adi Popa calca stramb incercand sa pastreze mingea in teren. Jucatorul se resimte si este inlocuit de Latovlevic, care revine astfel in joc dupa ce fusese retras  de pe teren cu 12 minute inainte.

73′ Filip primeste cartonasul galben in urma unui fault comis la 25 de metri de poarta aparata de Tatarusanu.

72′ Cristi Tanase suteaza din afara careului advers, iar portarul moscovit retine incurcat in doi timpi.

69′ Dzsudzsak gaseste un culoar lung de sut si trimite mingea puternic catre poarta, insa rateza tinta.

67′ Latovlevic este inlocuit cu Parvulescu.

63′ Actiune fabuloasa a lui Cristi Tanase care patrunde in adancime pe partea stanga, ii paseaza lui Rusescu si reprimeste in fata portii, dar sutul acestuia rateaza cu putin cadrul portii.

61′ Reghecampf face o schimbare ofensiva, inlocuindu-l pe Pintilii cu Nikolic. Rusescu se retrage la mijlocul terenului.

58′ GOL Dinamo Moscova! Ignatovich deschide din 14 medtri dupa un schimb de pase in preajma careului stelist cu Kokorin.

47′ Rocha l-a inlocuit pe Tatu.

46′ Gardos greseste in defenisva, dar Rapa intervine si salveaza situatia.

46′ Se reia meciul.

PAUZA

44′ Gardos se resimte dupa un duel cu Shunin.

43′ Dinamo Moscova preseaza in jumatatea Stelei si Rapa este nevoit sa respinga in corner.

42′ Kokorin opreste pe piept o centrare lunga si ii paseaza lui Noboa in fata portii Tatursanu nu mai poate face nimic.

41′ GOL Dinamo Moscova! Noboa restabileste egalitatea.

25′ Prepelita greseste, iar Kokorin preia controlul balonului , care este trimis in fata la Noboa. Acesta trimite insa peste poarta din pozitie extrem de avantajoasa.

23′ Chiriches faulteaza in apropierea careului propriu, iar moscovitii obtin o noua lovitura directa.

22′ Noboa reia pe langa poarta centrarea din corner venita de pe partea stanga.

22′ Tatarusanu respinge in corner.

21′ Pintilii vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Sapeta.

17′ Prepelita trage surprinzator, dar Shunin este atent si respinge.

14′ Gardos greseste in banda stanga, iar Kokorin ruseste sa suteze periculos spre poarta lui Tatursanu.

12′ Noboa bate o lovitura libera de la 20 de metri, insa stelistii reusesc sa respinga.

3′ GOOOOOOOOOOOOL Steaua! Tatu deschide scorul cu un sut plasat, la primul meci in care este titular de la revenirea in tricoul „ros-albastru”.

1′ A inceput meciul.

Echipa de start a Stelei: Tatarusanu – Rapa, Gardos Chiriches, Latovlevici – Prepelita, Pintilii – Chipciu, Tatu, Tanase – Rusescu