FINAL / Steaua Bucuresti – FK Qabala 0-1. A treia infrangere pentru stelisti in 2013! Probleme Reghe?

laurentiu-reghecampf-antrenamentSteaua a disputat, miercuri, primul amical al cantonamentului din Turcia, impotriva lui FK Qabala, formatia din Azerbaidjan la care evolueaza Cristian Pulhac si fostul stelist Ifeanyi Emeghara.

Din pacate pentru liderul Ligii 1, azerii au fost mult mai eficienti si au reusit sa marcheze unicul gol al partidei in minutul 77, prin Dodo!

Steaua nu a reusit sa trimita vreun balon pe spatiul portii adverse in prima repriza, cand pe teren s-au aflat Rocha, Mihai Costea si Tanase. In partea secunda au intrat Nikolici, Rusescu si Adi Popa si s-a vazut. Din pacate balonul a intrat i poarta lui Tatarusanu, iar Steaua este la a treia infrangere in cele 5 amicaluri disputate in 2013!

Echipa de start Stelei: Tatarusanu – Rapa, Chiriches, Szukala, Latovlevici – Bourceanu, Pintilii – Chipciu, Tanase, Rocha – Costea.

FINAL

’85 Stelistii incearca sa combine in interiorul careulul azer, insa fara nicio finalizare mai inchegata

’77 GOOOOOLLLLL QABALA! Pe contraatac, azerii deschid scorul prin Dodo! Tatarusanu intervine in prima faza in fata brazilianului, mingea revine la atacantul azerilor, care indeplineste o simpla formalitate.

’76 Nikolici suteaza bine, dar acum se opune bine portarul brazilian

’73 OCAZIE STEAUA! Rusescu incearca sa trimita un balon pe sub portarul azerilor, insa acesta intervine spectaculos

’60 Chipciu suteaza extrem de slab…

’56 OCAZIE STEAUA! Pintilii reia pe jos din 5-6 metri, dar portarul Costa Silva respinge excelent

’52 Trage si Rusescu, dar prinde portarul azerilor

INFO: In aceasta repriza au intrat Raul Rusescu, Stefan Nikolic, Paul Parvulescu si Adi Popa. Au iesit Adi Rocha, Mihai Costea, Iasmin Latovlevici si Cristi Tanase.

’48 Chipciu trimite primul sut pe poarta azera, dar destul de slab

PAUZA

’42 Latovlevici executa o lovitura libera, de la amre distanta, insa balonul trece peste transversala

’38 OCAZIE QABALA! Dabo este foarte aproape de a deschide scorul, insa  Tatarusanu este atent din nou si respinge balonul din picioarele atacantului!

’35 OCAZIE QABALA! Tatarusanu o salveaza pe Steaua de la primirea unui gol ca si facut! O centrare a lui Guluzade, in careu, iar Dodo sterge mingea cu capul din 7-8 metri

’30 Baloane jucate mult in banda stanga acolo unde Tanase face ce vrea, insa fara nicio finalizare concreta!

’22 Latovlevici il fenteaza din corp pe fostul sau coleg de la Steaua si Poli Timisoara, Emeghara, incearca o centrare de cisiva, dar balonul ajunge in bratele portarului brazilian!

’20 Tanase ii aseaza o minge pe cap lui Mihai Costea, care din 2-3 metri trimite pe langa de stalpul din stanga portii echipei lui Cristi Pulhac si Emeghara!

’12 Rocha primeste in careul mic, insa este talonat foarte strans si este deposedat

’10 Primele 10 minute s-au incheiat cu o reluare din prima a lui Tanase, pe coltul lung, dar mult pe langa!