Surprize mari in Cupa Angliei! Liverpool si Tottenham eliminate de formatii din liga a treia

Toate cele trei meciuri, ultimele din turul 4 al Cupei Ligii Angliei, desfasurate duminica, s-au incheiat cu surprize oferite de echipe din ligile inferioare. Oldham Atletic, liga a treia, a eliminat-o pe Liverpool cu 3-2 prin golurile lui Smith, minutele 3, 45 si Wambara, 48, pentru „cormorani” inscriind Suarez, 18 si Allen, 80. Leeds United, care joaca in liga a treia, a trecut de Tottenham Hottspurs cu 2-1, autorii golurilor fiind Varney, 15 si McCormack, 50, oaspetii reducand diferenta prin Dempsey, 58.

Brentford, liga a treia, a incheiat nedecis, 2-2, cu Chelsea Londra. Formatia antrenata de Rafa Benitez, scoasa si din Cupa Ligii Angliei de Swansea, a fost condusa cu 1-0, gol marcat de Trotta in minutul 43, dupa care Oscar a egalat la zece minute dupa pauza. Gazdele s-au desprins in urma transformarii loviturii de la 11 metri de catre Forrester in minutul 73, dar Torres a egalat pentru a doua oara, dupa zece minute. Echipa calificata se va decide in urma rejucarii partidei pe arena londoneza Stamford Bridge.

Autor: Radu Levarda (Revista „Sport Revolution”)