VIDEO / Messi i-a raspuns lui Ronaldo, dupa ce portughezul a marcat trei goluri cu Getafe! Starul Barcelonei a reusit patru goluri si a intrat in topul atacantilor cu peste 200 de resuite in Primera

Leo Messi i-a raspuns lui Ronaldo, care inscrisese de trei ori in partida cu Getafe. Starul Barcelonei a marcat de patru ori in meciul de duminica seara, contra celor de la Osasuna. Argentinianul a ajuns la cota 33 in acest sezon de Primera, record absolut dupa 21 de etape in prima liga spaniola.

Cu cele patru goluri reusite, decarul catalanilor a reusit sa intre in topul fotbalistilor cu peste 200 de goluri in Primera. Messi este al optulea, cu 202 goluri marcate, dar daca va continua in acest ritm, atacantul de 25 de ani va deveni in scurt timp liderul acestui top. In momentul de fata in fata lui se gasesc fotbalisti de legenda, ca Zarra, Hugo Sacnhez, Raul, Di Stefano, Cesar Rodriguez, Quini si Pahino. Atacantul Barcelonei este insa cel mai tanar jucator care a reusit sa intre in acest top.

Catalanii au castigat cu 5-1 intalnirea cu Osasuna. Messi a deschis scorul in minutl 11, insa echipa antrenata de Mendilibar a reusit egalarea prin Leo. A fost doar un foc de paie, catalanii reusind sa mai inscrie de patru ori, prin Pedro, cu cinci minute inainte de pauza, pentru ca in repriza a doua Messi sa-si completeze recitalul cu inca trei goluri marcate. Argentinianul a ajuns la cota 105 goluri marcate in acest sezon in toate competitiile.

Vedeti mai jos reusitele lui Messi in meciul cu Osasuna!