CFR Cluj, la prima remiza din acest an. Paulo Sergio nu are insa motive de ingrjorare

CFR Cluj a remizat cu Young Boys Berna, echipa clasat pe locul 5 in campionatul elevtian, scor final 1-1. Rezultatul de egalitate este primul inregistrat de „feroviari” in cantonamentul de la Marbella, dupa ce elevii lui Paulo Sergio au invins atat Ferencvaros, cat si Lucerna cu 1-0.

Clujenii au facut un meci foarte bun, punand in numeroase randuri defensiva adversarilor in dificultate. Cadu a reusit sa deschida socurl in minutul 27′, dar in repriza secunda, Nuzzolo a restabilit egalitatea, dupa o greseala comisa in aparre de Maftei.

Paun a reusit sa trimita si el mingea in golul a fost anultat pe motiv de off-side.

Iata care a fost echipa de start a CFR-ului: Felgueiras – Panin, Cadu, Piccolo, Sepsi – Muresan, Muniru – Maah, Pedro, Valente – Kapetanos.