Jean Valvis a devenit sponsor principal la penultima clasata in Liga 1!

Managementul clubului severinean a fost preluat de grecii Stathis Smyris si Nikos  Koropoulis, la finalul anului trecut, aducand si sase jucatori din Grecia. Fostul actionar din Giulesti, Jean Valvis a devenit sponsor principal al echipei CS Severin. Pe site-ul oficial al clubului a fost confirmata informatia, insa nu se precizeaza valoarea contractului.

Culorile clubului nostru au o simbolistica specifica: albastrul si albul semnifica visele si obiectivele noastre, pe cand rosul reprezinta bucuria de a trai a romanilor in general si a oltenilor in mod special, bucurie pe care sportul, mai ales fotbalul, ne-o poate aduce. „Rouge de Roumanie” inseamna forta, optimism si placere, elemente definitorii care se regasesc si in fotbal, ca fenomen social important al vietii. In acest fel, asocierea dintre clubul nostru si Rouge de Roumanie nu este deloc intamplatoare si ne incurajam fanii sa se bucure din plin de calitatile acestui vin, in semn de bucurie pentru perspectivele promitatoare care se intrevad”, scrie pe sitr-ul echipei din Severin.

„Noua strategie si perspectivele echipei de fotbal CS TURNU SEVERIN ne-au determinat sa fim alaturi si sa sustinem sportul local din Oltenia, prin brandul nostru Rouge de Roumanie de SAMBURESTI, un vin prin definitie specific Dealurilor Olteniei. Dorim ca prin acest parteneriat sa sustinem si sa ne aducem aportul la viata sportiva a Olteniei, sa facem produsele noastre cunoscute in aceasta zona a tarii si implicit sa crestem distributia, vanzarile si notorietatea brandului si in aceasta zona a Olteniei”, a spus si administratorul Viti-Pomicola Samburesti, Cornel Popa.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga1 - PlayOff 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj50106
2FCSB49108
3CS U Craiova38100
4FC Viitorul35102
5Astra Giurgiu3310-2
6CSM Poli Iasi2410-14
Liga1 - PlayOut 2018
Loc Echipa Pct. J +/-
1Dinamo Bucuresti541420
2FC Botosani40143
3OSK Sf Gheorghe34147
4Gaz Metan Medias30143
5Concordia Chiajna3014-5
6FC Voluntari2714-6
7ACS Poli Timisoara2714-6
8Juventus Bucuresti1714-16