Jean Valvis a devenit sponsor principal la penultima clasata in Liga 1!

Managementul clubului severinean a fost preluat de grecii Stathis Smyris si Nikos  Koropoulis, la finalul anului trecut, aducand si sase jucatori din Grecia. Fostul actionar din Giulesti, Jean Valvis a devenit sponsor principal al echipei CS Severin. Pe site-ul oficial al clubului a fost confirmata informatia, insa nu se precizeaza valoarea contractului.

Culorile clubului nostru au o simbolistica specifica: albastrul si albul semnifica visele si obiectivele noastre, pe cand rosul reprezinta bucuria de a trai a romanilor in general si a oltenilor in mod special, bucurie pe care sportul, mai ales fotbalul, ne-o poate aduce. „Rouge de Roumanie” inseamna forta, optimism si placere, elemente definitorii care se regasesc si in fotbal, ca fenomen social important al vietii. In acest fel, asocierea dintre clubul nostru si Rouge de Roumanie nu este deloc intamplatoare si ne incurajam fanii sa se bucure din plin de calitatile acestui vin, in semn de bucurie pentru perspectivele promitatoare care se intrevad”, scrie pe sitr-ul echipei din Severin.

„Noua strategie si perspectivele echipei de fotbal CS TURNU SEVERIN ne-au determinat sa fim alaturi si sa sustinem sportul local din Oltenia, prin brandul nostru Rouge de Roumanie de SAMBURESTI, un vin prin definitie specific Dealurilor Olteniei. Dorim ca prin acest parteneriat sa sustinem si sa ne aducem aportul la viata sportiva a Olteniei, sa facem produsele noastre cunoscute in aceasta zona a tarii si implicit sa crestem distributia, vanzarile si notorietatea brandului si in aceasta zona a Olteniei”, a spus si administratorul Viti-Pomicola Samburesti, Cornel Popa.

Etichetat cu: , , , ,
Postat în FOTBAL INTERN, Liga 1

Comenteeeezi?!!

Liga I 2018/19
Loc Echipa Pct. J +/-
1CFR Cluj23126
2FCSB211212
3Astra Giurgiu20128
4Gaz Metan Medias2012-2
5U Craiova 194819129
6Sepsi Sfantu Gheorghe19125
7FC Viitorul19120
8FC Botosani15121
9Dunarea Calarasi1411-1
10Poli Iasi1412-6
11Concordia Chiajna1412-9
12Dinamo Bucuresti1111-7
13AFC Hermannstadt812-7
14FC Voluntari812-9