VIDEO / Lupta pentru titlu in Premier League se incinge pe ninsoare! Man. United, egalata la Hotspur in ultima faza de joc, iar rivala Man. City se apropie!

Duminica seara, echipele Tottenham Hotspur si Manchester United au incheiat la egalitate, scor 1-1, in ultimul meci al zilei, partida contand pentru etapa a 23-a din Premier League. In celalalt meci al zilei, Chelsea Londra a dispus de Arsenal, scor 2-1, prilej pentru londonezi sa urce pe podium! Ambele partide s-au disputat pe o ninsoare superba…

Manchester United a condus cu 1-0, datorita golului inscris de van Persie, in minutul 25. Chiar daca pe teren a fost introdus si Wayne Rooney, in minutul 62, formatia lui Andre Villas Boas si-a creat mai multe ocazii, iar ultima dintre ele avea sa fie fructificata tocmi in minutul 90 plus 3 de americanul Dempsey!

In cealalta partida, prima a zilei, in minutul 15, portarul lui Arsenal l-a faultat in propriul careu pe Ramires, iar Chelsea a un primit penalti, pe care Lampard l-a transformat, ajungand la cota 195 in clasamentul marcatorilor lui Chelsea din toate timpurile! Ramires a stabilit scorul pauzei, 2-0, in minutul 36. Theo Walcott a redus din diferenta in minutul 58, insa elevii lui Wenger n-au mai avut puterea sa si egaleze.

Dupa aceste doua meciuri, United ajunge la 58 de puncte si pastreaza cinci lungimi avans fata de City, invingatoare, sambata, in fata lui Fulham, scor 2-0.