Amical / Dinamo face scor cu FC Rasnov in primul amical al anului! „Cainii” castiga cu 8-1

Dinamo a jucat azi primul meci al anului in compania echipei FC Rasnov. Elecii lui Cornel Talnar s-au distrat cu echipa din Liga a patra si au castigat cu 8-1.

Desi a fost doar un amical, cei peste 800 de fani prezenti la mei au creat ceva probleme. Arbitrul a intrerupt meciul pentru ca suporterii au aprins torte, insa l-a reluat dupa doar doua minute.

Desfasurarea partidei:

FINAL

’86 Cristea face 8-1

’80 Ionita reuseste „dubla”

’77 Ionita inscrie pentru 6-1

’75 S. Filip a inscris  pentru 5-1

Schimbari la Dinamo: Joaca in formula: Manyur – Homei, Ionita, Scutaru, Burnea – Stratila, Issa Ba, R. Stanescu, Filip – A. Cristea, Axente

’64 Andrei Cristea face 4-1

’58 3-1! Echipa din Liga a 4-a  reduce din diferenta in minutul 55 prin Manole

’53 Alexe inscrie cu capul

Dinamo incepe repriza secunda in formula: Naumovski – Homei, Ionita, Scutaru, Craciun – Stratila, A. Roman, Boubacar, Alexe – Tucudean, A. Cristea

’30 Schimbari la Dinamo: Roman, Craciun, Tucudean si Boubacar intra in locul lui Curtean, Catalin Munteanu, Musat si Nica.

’14 Matei mareste avantajul dinamovistilor

‘8 Curtean a fost servit excelent de Matei si a deschis scorul.

‘1 Incepe partida

Echipa de start a lui Dinamo: Balgradean – Nica, Luchin, Grigore, Musat – Matei, Rus, Catalin Munteanu, Curtean – Danciulescu, Alexe.