Video / Marica marcheaza pentru Shalke, intr-un meci cu noua goluri!

Reluarea campionatului in Bundesliga a fost de bun augur pentru atacantul roman al lui Shalke, Ciprian Marica. Acesta a inceput meciul ca titular si a resuit sa marcehze in minutul 67. El a fost avertizat cu galben in finalul primei reprize.

Shalke a deschis scorul in minutul 44 al primei reprize, dupa ce Farfan a reluat in plasa mingea respinsa gresit de Eggimann. Imediat dupa pauza, Shalke a majorat avantajul, dupa golul lui Draxler. Oaspetii au revenit in joc si au reusit sa egaleze in doar patru minute, prin golurile lui Pinto (’55)  si Huszti (’59). Hoger (’64) si Marica (’67) au refacut diferenta de doua goluri pentru echipa gazda. Huszti a reusit dubla in minutul 68 si a readus-o pe Hannover in joc. Hotlby a facut 5-3 in minutul 88, pentru ca Diouf sa inchida tabela la 5-4 pentru Shalke, cu reusita din primul minut al prelungirilor.