VIDEO / Barcelona a remizat cu Malaga in prima mansa a sferturilor Cupei Spaniei! Vom avea un nou „El Clasico” in semifinale?

Malaga a stricat buna dispozitie a celor 55.000 de fani prezenti in tribunele stadionului Nou Camp, remizand cu FC Barcelona, scor 2-2, in mansa tur a sferturilor de finala ale Cupei Spaniei.

Veniti sa vada, din nopu, o victorie facila a favoritilor, dupa cea reusita in urma cu trei zile, pe La Rosaleda, catalanii s-au bucurat mai mult de prezentarea celor patru Baloane de Aur ale starului Lionel Messi decat de rezultatul final al partidei.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 25, prin Ittura. Barcelona a intors rezultatul in decurs de doua minute, prin golurile lui lui Messi (’29) si Puyol (’30).

Cand intreaga asistenta se pregatea sa pararseasca tribunele, Malaga a dat lovitura in ultimul minut prin golul inscris de Ignacio Camacho, desi evoluau cu un om in minus din minutul 75!

Din pacate pentru iubilorii fotbalului din intreaga lume, rezultatul obtinut complica visul unui nou „El Clasico” in semifinalele Cupei Spaniei, asta si pentru ca Realul a luat o optiune serioasa pentru semifinale dupa victoria de pe teren propriu, scor 2-0, in fata Valenciei.