VIDEO / Realul trece de Valencia, in prima mansa din sferturile Cupei Spaniei. Duminica, cele doua echipe se vor intalni si in campionat!

Real Madrid s-a impus in fata Valenciei in sferturile Cupei Spaniei, scor 2-0. Benzema a deschis scorul, in prima repriza, iar autogolul lui Guardado, din repriza secunda,  da sanse mari trupei lui Mourinho la calificarea in penultimul act al competitiei. Dupa ce s-au convins ca in acest an titlul se va intoarce in Barcelona, madrilenii isi pot lua revansa fata de marea rivala, in Cupa Regelui, trofeul pentru care se pot duela in finala…

Valencia a rezistat doar pana in minutul 37, atunci cand francezul Benzema a finalizat un contraatac de toata frumusetea.

După pauza, Jonas a ratat incredibil, iar in loc de 1-1, scorul a devenit 2-0. In minutul 72, Guardado a deviat balonul, centrat de Coentrao, direct in proprie poarta, de langa Higuain.

Pe final, Real Madrid isi putea majora avantajul, insa Cristiano Ronaldo a irosit doua ocazii rarisime, fiind preocupat, mai mult, sa nu-si strice look-ul.

Valencia isi poate lua revansa in fațta Realului peste doar cateva zile, cand cele doua echipe se vor intalni, din nou, in Primera Division, duminica, de la ora 22:00, pe Mestalla.