Sumudica, umilit de Zenga in Emiratele Unite. Sir nesfarsit de esecuri pentru cel mai nou antrenor roman din lumea araba

Marius Sumudica continua seria esecurilor pe banca tehnica a noii sale echipe Al Shaab, invinsa cu 1-6 de formatia antrenata de Walter Zenga, Al Nasr in Cupa Emiratelor.

Intr-o forma de zile mari, echipa lui Zenga s-a impus inca din prima repriza, reusind sa se retraga la vestiare cu scorul de 3-1, la sfarsitul primei reprize. Bruno Correa si Morimoto au inscris pentru Al Nasr, iar unicul gol al celor dela Al Shaab a fost inscris de Hassan Maatouk.

In repriza secunda asediul la parta echipei pregatite de Sumudica a continuat, Mascara, Abdulla Abbas si Younis Ahmat trecandu-si si ei numele pe lista marcatorilor, pentru un 1-6 dezastruos pentru „Sumi”, care nu a reusit sa obtina nicio victorie in Emirate pana in prezent.