Barcelona incheie turul cu victorie in fata lui Malaga si stabileste un nou record de puncte! Catalanii au 18 victorii in 19 partide jucate

Barcelona continua seria de rezultate fantastice in Primera Division! Catalanii au castigat duminica seara pe terenul celor de la Malaga si au incheiat turul cu un nou record de puncte pentru liga spaniola. Elevii lui Tito Vilanova au reusit 55 de puncte din 57 posibile!

Gol si doua pase de gol pentru Messi

Barcelona a reusit sa deschida scorul in minutul 27, atunci cand Messi a profitat de o greseala in apararea celor de la Malaga si a inscris golul 28 al sau in 19 partide jucate.

Starul Barcelonei a continuat prestatia foarte buna si in repriza secunda, cand a reusit doua assist-uri. In minutul 49 l-a lansat excelent pe Fabregas, care a facut 2-0, iar in minutul 81 i-a pasat decisiv lui Tiago, dus scorul la 3-0.

Malaga a reusit golul de onoare in minutul in finalul meciului, cand Buonanotte a executat perfect o lovitura libera de la 20 metri si a inchis tabela la 1-3.

Barcelona, cu 55 de puncte dupa 19 etape,  s-a distantat la 18 puncte de marea rivala, Real Madrid, care ocupa pozitia a treia a clasamentului. Pe pozitia a doua se mentine Atletico Madrid, care este la 11 lungimi in spatele catalanilor.