Turneul de tenis de la Brisbane / Detinatorul trofeului castiga, dar nu convinge!

Partida dintre Andy Murray si australianul John Millman, din optimile turneului ATP 250 de la Brisbane, a parut a fi un simplu antrenament pentru britanic, dar in realitate campionul de la US Open a avut nevoie de mai mult de doua ore pentru a se impune in trei seturi!

Murray a castigat in cele din urma cu 6-1, 5-7, 6-3 in fata numarului 199 mondial, calificandu-se in sferturile turneului.

Dupa un prim set castigat fara emotii, Murray chiar parea ca va termina meciul fara nicio emotie, insa a inceput sa greseasca tot mai mult, in setul al doilea, astfel ca australianul Millman a profitat si a egalat situatia la seturi. Experienta superiora l-a ajutat pe Murray sa continue cursa de aparare a titlului.

Urmatorul adversar pentru numarul trei mondial va fi uzbekul Denis Istomin, care a trecut de favoritul publicului local Lleyton Hewitt, in doua seturi, scor 7-5, 7-5.