VIDEO / Mircea Rednic si Standard Liege au incheiat anul cu o victorie pe teren propriu!

Standard Liege, echipa lui Mircea Rednic, a intrat in vacanta terminand pe locul 5 in prima liga din Belgia (Pro League), dupa ce a invins cu 3-0 pe Germinal Beerschot, in etapa a 22-a din campionat.

Batshuayi a deschis scorul, in prelungirile primei reprize. Jelle van Damme a dublat avantajul lui Standard Liege in minutul 53.

Cel mai frumos gol al serii a venit de la Ezekiel, care a stabilit scorul final in minutul 67. Standard va juca primul meci din 2013 pe 19 ianuarie, in deplasare, la Gent.

In cele 10 meciuri sustinute pana acum, echipa lui Rednic a pierdut doua in campionat si unul in Cupa, de unde a fost si eliminata, in fata lui Genk.