Dupa un 7-1 administrat in urma cu doi ani, Chelsea a doborat recordul de goluri marcate in fata lui Aston Villa! VIDEO / Nu-ti vine sa crezi cate goluri s-au dat acum

Chelsea Londra a distrus trupa din Birminghan, Aston Villa, administrandu-le elevilor lui Paul Lambert cea mai usturatoare infrangere din intreaga istorie a clubului, aceasta fiind cea mai clara victorie din actualul sezon de Premier League! In urma cu doi ani, tot pe Stamford Bridge, londonezii invingeau cu 7-1.

Acum s-a terminat 8-0, iar in urma acestui macel, „albastrii” au urcat pe podium, la sapte puncte de locul al doilea, Manchester City si la noua de liderul Manchester United, dar cu un joc mai putin disputat pentru londonezi. Villa se afla la trei puncte de primul loc retrogradabil, avand dupa acest meci cel mai slab golaveraj.

Fernando Torres a deschis scorul in minutul 3, fundasul David Luiz majorandu-l in minutul 29 pentru ca Ivanovic sa inchida tabela in prima repriza in minutul 34. Dupa pauza, capitanul Lampard a marit avantajul cu un super sut in minutul 59, iar Ramires a continuat recitalul in minutul 76. Oscar a marcat trei minute mai tarziu din penalti, iar Hazard, servit excelent de brazilian, a modificat tabela pentru a saptea oara. Cand toti spectatorii se pregateau sa plece pentru a evita aglomeratia, Ramires face dubla in primul minut de prelungiri!